Parteneri și sponsori
program de facturare
Organizăm cursuri de inișiere în ȘAH la
Direcția Pentru Sport și Tineret Neamț
Bicaz Chei
Online
Instructor FIDE
CM Sebastian Volcinsche
De ce sã jucați șah în turnee oficiale?
- pentru cã puteți juca șah cu adversari puternici, cu piese standard FIDE și ceasuri electronice
- pentru cã atmosfera de concurs este de necomparat
- pentru cã veți putea cunoaște alți jucãtori de șah de peste tot
- pentru cã aveți șansa sã câștigaþi premii, sã obþineți categorii sportive, coeficienți CIV sau ELO
Condiþia: sã fiți legitimați
Cum vã legitimați?
Luați legãtura cu CM Sebastian Volcinsche
Președintele Colegiul Central de Arbitri al F.R. Șah
Arbitru INTERNAÞIONAL în Lotul Național al României
Președintele Asociației Judeþene de Șah Neamț
Președintele Clubului de Șah "Bicazul" Bicaz
Președintele secției de Șah "Cimentul" Bicaz
Primăria Piatra Neamț
Primăria Bicaz
CJ Neamț
FR Șah
Pensiunea Ceahlău Bicaz
Rezultatele pe runde aici

Clasament general
IM Filip Lucian Ioan - CSU Universitatea de Vest Timișoara
GM Istrățescu Andrei - CS Studențesc Medicina Timișoara
NM Marțian Dragoș Daniel - ACS Viitorul Urziceni
Prisacaru Ștefan Emilian - CS Sergentul Vaslui
Filip Andrei - CSM București
ELO 1001
Baban Nicolae - Clubul de Șah Bicazul
Pomîrleanu Ioana Cristiana - CS Micul Șahist Iași
Pop Maria Olivia - CSS Tg Mureș

ELO 1002-1300
Asavinei Rareș Adrian - CS Politehnica Iași
Costache Andrei Eugeniu - ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Filip Gabriel - CS Micul Șahist Iași
Butolo Mihai Constantin - CS Universitar de Șah București
ELO 1301-1600
Dodoi Matei Teodor - CS Politehnica Iași
Bejan Silvestru - CSM Pașcani
Popescu Alexandru Mihai - CS Gambitul Damei Ploiești
Danciu Emil - CS Universitatea Craiova
Roșca Mario Andrei - ACS Drobeta Turnu Severin
ELO 1601-1800
Butolo Alexandru Mircea - CS Universitar de Șah București
Zanfir Iulian – ACS Minerva Brăila
Ienășoaie Gabriel - ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Cucu Ioan Mircea – CSM Mihai Viteazu Vulcan
Dumitru Luca Șerban – CS Politehnica Iași
ELO 1801- 2000
Sachilaru Alexandru – CS Bicazul Bicaz
Nagy-Elek Tamas – CSS Odorheiu Secuesc
Visoescu Alexandru Bogdan - ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Cîrjan Daniel – ACS Smart Galați
Mazilu Ștefan Fabian -CS Micul Șahist Iași
Fete
Nița Mirela Adriana – ACS de Șah Minerva Pașcani
Andrieș Alexia – CS Politehnica Iași
Premiul Special - Grigoriu Vasile – CS Bicazul Bicaz
Brigada de arbitri a fost formată din:
Arbitru International - Volcinsche Sebastian – Arbitru Șef
Arbitru International – Dombi Rudolf
Baban Cătălin Dumitru
Vă rugăm direcționați clubului nostru 2% din impozitul pe venitul anului 2019, completând formularul de aici
Competițiile organizate în
2015 le găsiți aici
2016 le găsiți aici
2017 le găsiți aici
2018 le găsiți aici
2019 le găsiți aici
2020 le găsiți aici
Vizitatori