Cupa Orașuilui Bicaz Ed a X-a

Clubul de Șah Bicazul în parteneriat cu
primãria orașului Bicaz, DJST și
Silviu Bogdan Ardeleanu, a organizat în perioada
28 - 31 martie 2019 competiția de șah
"Cupa Orașului Bicaz Ed a X-a"
Cupa Orașului Bicaz la Șah Ed a X-a
28 - 31 martie 2019
Memorialul Mihai Molodoi Ed a X-a

In perioada 28-31 martie s-a desfășurat la Casa de Cultură din Bicaz, cu sprijinul Primariei Oraşului Bicaz, a dl Primar Nicolae Sălăgean, şi ACS Pro LOGOS, Turneul Internaţional de sah Cupa Oraşului Bicaz Ed a X-a. Competitia este omologata de Federatie Internatională de Șah.

Clasament general
1. GM Nevednichy Vladislav - CS Politehnica Iaşi
2. FM Miroiu George Cătălin - CSU Târgovişte
3. IM Soltanici Ruslan - Rep Moldova
4. GM Sanduleac Vasile - Rep Moldova
5. GM Istrăţescu Andrei - CSU Universitatea de Vest Timişoara
6. GM Nanu Costică Ciprian - CS Dinamo Bucureşti

ELO 1001
1. Lupu Ovidiu - Clubul de Şah Lia Braşov
2. Dăscălescu Petru - Clubul de Şah Bicazul
3. Balint Iulian - Clubul de Şah Bicazul

ELO 1002-1300
1. Iorga Mihai - CS Cimentul Bicaz
2. Cornea Radu - ACS Şah Chindia Târgovişte
3. Bunghez Matei - CS Cimentul Bicaz
4. Dodoi Matei - CS Politehnica Iaşi

ELO 1301-1600
1. Simion Nicolae - CS Tinerii Maeştri Bucureşti
2. Istrate Ioan - CS Dinamo Bucureşti
3. Costescu Mihnea - CS Dinamo Bucureşti
4. Parpalac Vadim - Rep Moldova
5. Sachilaru Alexandru - Clubul de Şah Bicazul
6. Maria Lia Alexandra - CS Dinamo Bucureşti

ELO 1601-1800
1. Cucoaneş Andrei - CS Olimp Şah Focşani
2. Brădăţeanu Corneliu - CSM Paşcani
3. Axinte Aurel - CS Cimentul Bicazul
4. Andreş Marina Corina - CS Şah Club Galaţi
5. Botea David Alexandru - CS Dinamo Bucureşti
6. Morariu Daniel - CSM Paşcani

ELO 1801- 2000
1. Antal Hunor Zoltan - CS AL CN Aprily Lajoj Braşov
2. Vâlcu Matei Ştefan - CSS Tg Mureş
3. Revencu Leon - Rep. Moldova
4. Chiprian Ionel - ACS Reg de Şah Nord Vest Bacău
5. Necula Iulian - CSU Craiova
6. Voinescu David - CS Dinamo Bucureşti

Brigada de arbitri a fost formată din:
Arbitru Internaţional - Volcinshe Sebastian - Arbitru şef
Arbitru Internaţional - Dombi Rudolf
Baban Cătălin Dumitru
Paraschiv Vasile